Kalibracja autofocusa w obiektywach i aparatach Canon (usunięcie front/back focusa)

Kalibracja autofocusa serwis Kraków

Objawy, sposób naprawy

Problemy z celnością autofocusa dotyczyć mogą każdego rodzaju obiektywu i aparatu. Mówi się, że najbardziej narażone na wystąpienie kłopotów są szkła producentów niezależnych (Sigma, Tamron, Tokina etc.), jednak nie istnieje żadna wiarygodna statystyka potwierdzająca tę teorię.

Objawem, który sugeruje konieczność skalibrowania obiektywu jest przesunięcie płaszczyzny ostrości na wykonywanych z autofocusem zdjęciach za (back-focus) lub przed (front-focus) obiekt, na który ostrość była ustawiana (np. gdy wykonujemy portret ostre są nie oczy, ale uszy lub nos modela). 

Kalibracja wykonywana jest w programie serwisowym i zapisywana na płycie głównej aparatu. Istnieje możliwość skorygowania wartości dla każdego obiektywu (w przypadku problemu z korpusem) lub dla konkretnego egzemplarza obiektywu dla różnych ogniskowych. Korekta nie jest kasowana po przywróceniu aparatu do ustawień fabrycznych.

Istnieje możliwość wykonania usługi w ekspresowym tempie bez dodatkowych opłat, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Obecnie posiadamy oprogramowanie do następujących aparatów firmy Canon: 600D, 40D, 50D, 60D, 7D, 5D, 5D Mark II, 6D.

Cena

100 zł

Czas naprawy

1 dzień roboczy

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.